|Persephone|

شاید...

از بادی که کاش همه را ببرد.

استفاده از هر گونه سیستم گرمایشی به‌جز پتو در پاییز کفران نعمت است. اصلاً انجام هر کاری که باعث شود از سرما به خود نلرزید حرام است. خود من الآن که دیدم آن‌قدر گرم است که ماهیت پاییز دارد زیر سوال می‌رود، بخاری‌مخاری را خاموش کردم، پنجره را باز کردم، و زیر پتو رفتم. نگویم برایتان چه بااااادی می‌وزد. از آن بادها که کاش چند گِرم بودم تا مرا با خود ببرد. آخر می‌دانید که؟ باد ما را با خود خواهد برد. می‌گویند یاد هم ما را در خود خواهد داشت. من که مطمئن نیستم. به هر حال، هوا خوب است و می‌توانیم بدون در نظر گرفتن اینکه چقدر همه چیز بد است و آدم‌ها غمگینمان می‌کنند و از این اوضاع خسته شده‌ایم و کاش تمام شویم برویم پی کارمان، از آن لذت ببریم. تا سرما هست، زندگی باید کرد. هر چند مزخرف، ولی زندگی باید کرد. فوقش از بادها می‌خواهیم هر چه را دوست نداریم با خودشان ببرند. ناسلامتی همه قوم و خویشِ هوهوخان باد مهربان هستند. اگر به او رفته باشند از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنند. حتی شاید ظرف‌هایتان را هم بشویند و مشق‌های بچه‌تان را بنویسند. نمی‌دانم بادها تا چه حد پیشرفته شدند. من اگر باد بودم، یکی‌یکی آدم‌ها را می‌بردم سوار ابرها می‌کردم. بعضی‌هایشان را هم با ابر خفه می‌کردم. کمی خشن شد ولی خب به هر حال بادها هم خوب و بد دارند. من هم گاهی گول می‌خورم. به عنوان یک انسان، از مرگ بر اثر خفگی با ابر راضی‌ام. باد که شدم می‌روم چندتا راضی را پیدا می‌کنم و کارشان را تمام می‌کنم. شاید هم «من باد می‌شم می‌رم تو موهات». نمی‌دانم. باید باد شوم تا بسته به شرایط مسیرم را انتخاب کنم. من الآن که -مثلاً- آدمم میان تمام تصمیمات و دوراهی‌ها و سه‌راهی‌ها و nراهی‌ها و «میون این همه خوشگل کیو انتخاب کنم»هایم مانده‌ام؛ امیدوارم در ایام بادی، این ویژگی را از دست بدهم و کمی مصمم‌تر شوم. اگر قرار است کسی را خفه کنم، دلم برایش نسوزد و هزارویک جور سناریو از زندگی‌اش پیش خودم نچینم که دلم نیاید کاری‌اش کنم. یا اگر خواستم لای موهای کسی بروم، وابسته‌اش نشوم. شاید روزی خواست موهایش را کوتاه کند به هر حال، یا شاید کچل کرد حتی. شاید کلاه پوشید و محبوس شدم. بیخیال. این چیزها به ما نیامده. همان در شهرها گشت می‌زنم و در زندگی مردم فضولی می‌کنم و گاهی چند نفر را جابه‌جا می‌کنم تا دور هم بخندیم. بادها هم نیاز دارند شاد باشند به هر حال. اگر دوستان خوبی هم پیدا کنم عالی می‌شود. دوستانی مثل خودم، تا با هم شهر را به آتش بکشیم و بخندیم. کلاً بخندیم. 


+ ماهی و گربه - آیدا خلیلی (اصل آهنگ مال گروه پالته.)

ویــ ـانا
۰۹ آبان ۰۹:۱۳

چه زیبا(:

پاسخ :

زیبا خوندی :))
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.
صاحب این وبلاگ، نخورده مست و نزده رقصان است.
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان